ОСОБЛИВОСТІ СТАВЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО СЕБЕ ЯК ОСОБИСТОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1609.2015.2%20(36).134868Ключові слова:
старший шкільний вік, старшокласник як особистість, ставлення до себе, особистість як суб’єкт власного життя, образ «Я», внутрішня позиціяАнотація
В статті обґрунтовується актуальність проблеми у сучасному шкільному вихованні. В науковій літературі не існує однозначного трактування сутностіданої проблеми. Разом з тим, дослідження доводять важливість і необхідність розвитку у старшокласників здатності до позитивного адекватного ставлення до себе як особистості на основі включення старшокласників у різні види навчальної та позанавчальної роботи, в процесі якої така здатність розвивається, де вони на основі аналізу власної діяльності і спілкування вчаться усвідомлювати, оцінювати себе і напрацьовувати досвід ціннісного ставлення до себе як особистості. Експериментально виявлено ряд недоліків у розв’язанні даної проблеми, виокремлені базові компетенції, які необхідно розвивати у цьому віці, дані конкретні рекомендації щодо їх розвитку і удосконалення.
Посилання
Tatenko V. A. Psihologiya v sub’ektnom izmerenii. — K.: ProsvIta, 1996.
Goncharenko S. U. Problemi gumanitarizatsiyi zmistu shkilnoyi osvIti // Pedagogika i psihologiya: Nauk.-teor. ta inform. zhurnal APN Ukrayini. — 1999. — № 4. — S. 17–26.
Vyigotskiy L. S. Istoriya razvitiya vyisshih psihicheskih funktsiy // Sobr. soch.: v 6 t. — M.: Pedagogika, 1983. — T. 3.
Muhina V. S. Vozrastnaya psihologiya: fenomenologiya razvitiya, detstvo, otrochestvo: Uchebnik dlya stud. vuzov. — 7-e izd., stereotip. — M.: Akademiya, 2002. — 420 s.
Erikson E. Identichnost: yunost, krizis. — M., 1996. — 164 s.
Gumenyuk O. E. Psihologiya «ya-kontseptsiyi. — Ternopil: Ekonomichna dumka, 2002. — 186 s.
Fromm E. Chelovek dlya sebya. — Minsk: Kollegium, 1992.
Zanyuk S. S. Psihologiya motivatsii. — K.: Elga-N; Nika-Tsentr, 2002. — Vyip. 7. — S. 77–83.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.
Положення про конфіденційність
Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.