Діалог в освіті вчителів — спроба реалізації ідеї
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1609.2008.13.136046Анотація
У статті пропонуємо задуматися над потребами і можливостями існування діалогу в освіті, особливо - академічній освіті вчителів. Нами прийнята позиція герменевтики: діалог - це умова поглибленого розуміння самого себе “в світі”, “серед Інших”. Перспектива герменевтики вказує на значення і складність проблематики діалогу для міркувань над вихованням. Приходимо до усвідомлення, що визначення діалогу як методу комунікації в плані питання - відповідь, або ж способу переговорів для вирішення або ліквідації конфліктів приводить до його редукції. Герменевтика розуміє діалог не як форму мовного спілкування, а як спосіб сумісного буття людей. За Мартіном Бубером, діалог є зустріч двох людей без посередників і з приводу Іншого. Найважливішою характеристикою діалогу є взаємна спрямованість внутрішньої дії. Двоє, що беруть участь в діалозі, повинні бути звернені один до одного.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.
Положення про конфіденційність
Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.