ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПІЗНАВАЛЬНОЇ І МОВЛЕННЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ДОШКІЛЬНИКІВ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1609.2017.2(44).135405Ключові слова:
мовленнєва діяльність, пізнавальна активність, розумово відсталі дошкільники, емоційно-вольова сфера, ігрова діяльність, розумові задачіАнотація
У статті висвітлено проблему активізації мовленнєвої та пізнавальної діяльності розумово відсталих дошкільників у грі. Було розроблено та апробовано систему корекційної роботи з даною категорією дітей, яка викликала у них інтерес до пошукової діяльності, забезпечувала правильне співвідношення наочного і словесного матеріалу в навчанні, дозволяла використовувати необхідну кількість повторень при відсутності втоми і виснажливості. У спеціально організованому навчанні було створено умови для формування у дошкільників умінь орієнтуватися на суттєві ознаки предметів і явищ, встановлювати логічні зв’язки, порівнювати, доводити, перебудовувати і уточнювати знання. Важливим моментом для формування мовленнєвої і пізнавальної активності є вироблення у дітей мотивації до пізнавальної діяльності, потреби вирішувати нескладні мислительні задачі, одержувати від правильно виконаної роботи позитивні емоції.Посилання
Vyigotskiy, L. S. (1996). Myishlenie i rech: Psihologichekie issledovaniya. Moskva: Labirint [in Russian].
PIrozhenko, T. O. (2005). Movlennya ditini: PsihologIya movlennEvih dosyagnen ditini. Kyiv: Glavnik [in Ukrainian].
Sheremet, M. K. (Eds.). (2010). LogopedIya (2nd ed., rev.). Kyiv: Slovo [in Ukrainian].
Sinov, V. M., MatveEva, M. P., HohlIna, O. P. (2008). PsihologIya rozumovo vIdstaloYi ditini. Kyiv: Znannya [in Ukrainian].
Stadnenko, N. M., Matveeva, M. P., ObuhIvska, A. G. (2002). Narisi z olIgofrenopsihologiyi. N. M. Stadnenko (Ed.). Kam’yanets-Podilskiy: Kam’yanets-Podilskiy universitet, informatsiyno-vidavnichiy viddil [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.
Положення про конфіденційність
Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.