ПСИХОЛОГІЧНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ В СТРУКТУРІ ОСОБИСТОСТІ СУЧАСНОГО ПСИХОЛОГА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1609.2017.3(45).135161Ключові слова:
особистість психолога, психологічна компетентність, емпатія, дії з організації життя, екстра-інтраверсіяАнотація
У статті здійснено теоретичний аналіз проблеми психологічної компетентності як важливої складової особистості психолога. Представлено різні погляди на структуру особистості психолога та місце у ній психологічної компетентності. Інтегральний конструкт психологічної компетентності операціоналізується як баланс між сприйняттям проблемності ситуації, пов’язаної з виникненням певних життєвих труднощів, і діями суб’єкта з організації життя в цих ситуаціях. Наведено результати емпіричного дослідження структури психологічної компетентності. Внутрішні складові психологічної компетентності психолога утворюються деякими індивідними властивостями та особистісними характеристиками.Посилання
Panok V. G. (1994). Koncepcia nacionalnoji socialno-psihologichnjji sluzchby [The concept of national social and psychological service [in Ukrainian].
Poviakel N. I. (2010). Psihologichni peredumovy stanovlennia pozytyvnoji Ja-koncepcii jak bazovoji komponenty profesijnogo stanovlennija psihologa [Psychological peredumovi stanovlenya positivnoї I-concept yak basic components of the professional self-knowledge psychologist] [in Ukrainian].
Chepeleva N. V. (2008). Teoretychne obgruntuvannija modeli osobystosti praktychnogo psihologa [The theoretics of the model of a particular practical psychologist] [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.
Положення про конфіденційність
Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.