О журнале
Концепция журнала
Публікуються оригінальні результати досліджень з різних розділів психології та науково-теоретичні та практичні матеріали з актуальних загальнотеоретичних та галузевих психологічних питань
Поддерживающие
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
- Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
История журнала
«Вісник Одеського національного університету. Серія Психологія» видається з 1999 року; як друкований засіб масової інформації журнал пройшов державну реєстрацію свідоцтво КВ № ІІ457-330Р від 07.07.2006р.; внесений у перелік фахових видань, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук постановою ВАК України № 1-05/5 від 18.11.2009р. Журнал є друкованим виданням, що відображає події наукового життя та сучасні наукові дослідження, які проводяться в Україні та за її межами.
Журнал є друкованим виданням, яке зберігає традиції теоретико-методологічної обґрунтованості і виваженості у викладенні наукових фактів, що склалися Одеському національному університеті під керівництвом таких відомих вчених як М.М. Ланге, С.Л. Рубінштейн, Д.Г. Елькін, І.Г. Білявський, Б.Й Цуканов. В Одеському національному університеті сформувалась з кінця 60-х років XX наукова школа «Психологія диференціації часу» яку очолив доктор педагогічних наук (з психології), лауреат премії К.Д. Ушинського, проф. Д.Г. Елькін, який вів активну наукову, педагогічну роботу. Сфера інтересів школи – часові параметри організації психіки людини і самоорганізації організмів. Школа має потужний науковий потенціал: докторантами та аспірантами проводиться широке коло досліджень за науковою темою започаткованою Б.Й. Цукановим «Психологія часу» (0197U019181), які мають теоретичне та практичне значення.
Сучасні дослідження в рамках інтересів цієї школи проводяться під керівництвом доктора психологічних наук, професора, завідувача кафедри загальної психології і психології розвитку особистості, декана відділення "Психологія" Кіреєвої Зої Олександрівни.
Наприкінці 80-х р. в Одеському університеті склався другий потужний напрямок, наукова школа «Історична психологія» під керівництвом І.Г. Білявського. За напрямами наукової діяльності школи – теорія та методологія історико-психологічних досліджень, особливості психологічних уявлень історичних епох і культур, роль особистості на процес формування культури, проводилися теоретичні та емпіричні з дослідження з теми «Історико-культурна детермінанта психічної діяльності» (№ 755). Сьогодення розвиток цього напрямку продовжується за науковою темою «Соціально-психологічний та культурно-історичний потенціал особистості» (0107U007980), керівник - доктор соціологічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної і прикладної психології Подшивалкіна В.І. Утілюючи сучасні науково-методологічні розробки в вітчизняній та зарубіжній психологічний науці сформувався новий напрямок досліджень – «Психологія особистості на даному етапі розвитку науки» (0109 U 000279) під керівництвом доктора психологічних наук, професора, академіка УАН, завідувача кафедрою диференціальної і спеціальної психології Вісковатової Т.П.
На відділені психології ОНУ ім. І.І. Мечникова здійснюється підготовка докторантів, аспірантів, за спеціальностями 19.00.01 – загальна психологія, історія психології, фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр».
Про високий науковий авторитет психологічних наукових шкіл, свідчить той факт, що з квітня 2001 року по квітень 2005 року, а потім з лютого 2008 року по лютий 2010 року працювала Спеціалізована Рада Д 41.051.07 по захисту кандидатських та докторських дисертацій за спеціальністю 19.00.01 - загальна психологія, історія психології, а на цей час успішно працює Спеціалізована Рада К 41.051.07 по кандидатських дисертацій за спеціальністю 19.00.01 - загальна психологія, історія психології.
Редколегія видання здійснює зовнішнє та внутрішнє рецензування всіх статей, що надходять до неї. До складу редколегії збірника входять провідні українські та іноземні фахівці. Видання співпрацює з найпотужнішими ВНЗ України та зарубіжжя, органами державної влади та місцевого самоврядування. Така співпраця передбачає розміщення інформаційних матеріалів, публікацію наукових статей, проведення на базі видання круглих столів. У виданні містяться науково-теоретичні та практичні матеріали з актуальних загальнотеоретичних та галузевих психологічних питань.