Інтенсивна мовленнєва терапія як нейропсихолінгвістичний інструментарій реабілітації пацієнтів після інсульту
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1609.2009.17.136098Анотація
У статті висвітлено основні принципи нейропсихолінгвістичного дослідження. До них належать принципи наукового аналізу мозкової організації: принцип системної локалізації вищих психічних функцій, принцип доповнюваності, принцип кодування подій, принцип економії. До принципів вивчення мовлення як психічного процесу належать принципи детермінізму (емпіричний підхід)/індетермінізму (епістемологічний підхід), прин цип розвитку, принцип системності. На основі цих принципів і даних нейроіміджінгу розроблену реабілітаційну програму для пацієнтів після інсульту у вигляді інтенсивної мовленнєвої терапії. Вихідною ідеєю для розробки терапії слугувала теза про тісний взаємозв’язок мови і дії, як у мозковій активації, так і породженні мовлення.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.
Положення про конфіденційність
Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.