ОСОБЛИВОСТІ ДОСЛІДЖЕННЯ КОГНІТИВНОГО КОМПОНЕНТА ПРОФЕСІЙНОЇ СТІЙКОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ У ВНЗ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1609.2015.2(36).134841Ключові слова:
професійна стійкість, мотивація, конкурентоспроможність, професіоналізм, спрямованість особистостіАнотація
У статті представлене дослідження когнітивного компонента професійної стійкості майбутнього практичного психолога. Професійна стійкість — це така властивість особистості, в якій проявляється інтенсивність, дієвість і стійкість професійної спрямованості. В структуру когнітивного компонента входять: знання про закономірності майбутнього професійної діяльності у галузі практичної психології; знання про принципи, напрямки, технології психологічної діяльності; предметно-специфічні знання; знання про себе. З дослідження бачимо, що більшість студентів-психологів орієнтовані на самовдосконалення у професійній діяльності, прагнуть оволодіти внутрішніми компонентами діяльності та готові до конструктивного самоствердження, але мають низький рівень інтеріоризації внутрішнього досвіду та теоретичних знань у практичні вміння.Посилання
Enkel’man, N. Procvіtati z radіstju: Festschrift/ N. Enkel’man. — M.: SP «Іntereksgjurt»; Ekonomіka, 1993.
Koval’chuk Je.M. Formirovanie professional’noj ustojchivosti uchashhihsja srednih professional’no-tehnicheskih uchilishh. Dis... kand. ped. nauk: 13.00. 01. — K., 1988. — 152 s.
Kucher V. A. Podhody k opredeleniju ponjatij professional’noj ustojchivosti /V. A. Kucher// Pedagogicheskij zhurnal. — Noginsk: ANALITIKA RODIS, 2011. — № 1. — S.83–96.
Markova A. K. Psihologija professionalizma / A. K. Markova. M. : Znanie, 1996. — 308 s.
Panok V. G., Umanec’ L. І. Osobistіst’ praktikujuchogo psihologa. Psihoterapevtichna situacіja. Osnovi praktichnoї psihologії: Pіdruchnik./ V. G. Panok, L. І. Umanec’. — K.: Libіd’, 1999. — 428s.
Platonov K. K. Voprosy psihologii truda. — M.: Medicina, 1970. — 264 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.
Положення про конфіденційність
Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.