БЕЗУМОВНЕ ПРИЙНЯТТЯ ДИТИНИ ЯК ОСНОВА ГАРМОНІЙНИХ БАТЬКІВСЬКО-ДИТЯЧИХ СТОСУНКІВ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1609.2016.1%20(39).134078Ключові слова:
розвиток, безумовне прийняття, дитина, сім’яАнотація
У статті розглянуто особливості стосунків батьків з дитиною в ситуації прийняття-неприйняття. Вказано на важливість задоволення потреби у любові та приналежності у розвитку особистості дитини. Розкрито поняття «прийняття» та складові прийняття-неприйняття батьками дитини. Описано вплив механізму умовного прийняття на внутрішні переживання дитини. Виокремлено етапи розвитку, коли у дитини формується переживання неприйняття себе як наслідок неприйняття батьками. Безумовне прийняття дитини починається з безумовного прийняття батьками себе. Проаналізовано причини відторгнення батьками дитини (низький рівень самоприйняття батьками самих себе; небажане зачаття та народження дитини; неспівпадіння уявлень батьків про ідеальну дитину з образом реальної дитини; налаштування на виховання). Описано складові атмосфери любові, багатократне переживання яких дає дитині відчуття, що батьки її люблять.
Посилання
Burbo, L. (2003). Piat travm, kotorye meshaiut byt samim soboy [Five injury that hampered be yourself]. M.: ID «Sofiya» [in Russia].
Hippenreyiter, Yu. B. (2008). Obshchatsya s rebenkom. Kak? [Communicate with the child. What?]. M.: AST «Astrel» [in Russia].
Kembell, R. (1998). Kak po-nastoiashchemu liubyt svoego rebenka [How to really love a child]. SPb.: «Myrt» [in Russia].
Chepmen, H., Kiembell, R. (2001). Piat putei k serdtsu rebenka [Five ways to heart a child]. SPb.: Khrystyan.o-vo «Byblyia dlia vsekh» [in Russia].
Chepmen H. (2003). Piat yazykov liubvy [Five languages of love]. Uzhh: OOO «Svit» [in Ukraine].
Khei L. (2009). Upravliai svoei sudboi [Control their own destiny]. M.: OLMA Medya Hrupp [in Russia].
Khell L. (2002). Teorii lichnosti [Personality theory]. SPb.: Piter [in Russia].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.
Положення про конфіденційність
Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.