МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНОЇ ЧУТЛИВОСТІ В ПРОФОРІЄНТАЦІЙНІЙ РОБОТІ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2707-0409.2021.2(54).241397Ключові слова:
гендерна чутливість, гендерні стереотипи, гендерна асиметрія, гендерна рівність, профорієнтаційна робота, модельАнотація
У статті розглянуто досвід практичної реалізації гендерночутливого підходу в системі профорієнтаційної роботи, виокремлено та охарактеризовано умови його реалізації. Проаналізовано впроваджений досвід врахування гендерних аспектів у профорієнтаційній роботі. Представлено модель формування гендерної чутливості в профорієнтаційній роботі, висвітлено складники моделі, напрями профорієнтаційної роботи та відображення гендерної складової у них. Теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено логічність та структурність впровадженої моделі. Розкрито сутність діяльності амбасадорів, учасників проєкту «Амбасадори майбутнього» щодо пропагування свідомого вибору професії, вільного від гендерних стереотипів, готовності до вибору нетрадиційних для статі професій; заходів гендерночутливого професійного спрямування в роботі з молоддю для розширення її уявлень про можливі траєкторії трудової діяльності.
Посилання
Ґендерна педагогіка: хрестоматія: навчальний посібник для студентів вузів / за ред. В. Гайденко. — Суми: Університетська книга, 2006. — 313 с.
Дороніна Т. О. Теоретико-методологічні засади гендерної освіти та виховання учнівської молоді: монографія /Т. О. Дороніна. — Кривий Ріг: Видавничий дім, 2011. — 331 с.
Каменская Е. Н. Педагогическая теория гендерного подхода: основные задачи и методологическая основа /Е. Н. Каменская// Известия Волгоградского государственного педагогического университета. Методологические проблемы педагогики. — Волгоград, 2007. — Т. 4. — С. 38–41.
Кравець В. П. Педагогіка та психологія: гендерний аспект: навч. посібник /В. П. Кравець, О. М. Кікінеджі. — Тернопіль: Навчальна книга–Богдан, 2004. — 124 с.
Словник ґендерних термінів / укладач З. В. Шевченко. — Черкаси: Видавець Чабаненко Ю., 2016. — 336 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).