ІНДИВІДУАЛЬНО-ОСОБИСТІСНІ ТИПИ ЖІНОК ПЕРІОДУ ДОРОСЛОСТІ І ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2707-0409.2021.1(53).241357Ключові слова:
цілепокладання, цілі, особистісні особливості, психологічні особливості жінок, дорослістьАнотація
У статті встановлено індивідуально-особистісні типи жінок періоду дорослості і особливості їх цілепокладання. Продемонстровано, що у більшості жінок у віці дорослості превалює середній рівень індивідуально-особистісних властивостей. Показано статистичні відмінності за індивідуально-особистістими особливостями жінок різних груп. Зафіксовано, що жінки 20–30 років є більш відповідальними і великодушними, ніж жінки 30–40 років, у жінок старших за 40 більш вираженими є два типи: впевнені і незалежні та емоційно нестійки, пасивні, покірні. Встановлено, що більшість досліджуваних жінок живуть сьогоденням або минулим, найбільша цілеспрямованість вста- новлена у жінок старших за 40. У жінок в періоді дорослості існує зв’язаний образу часу, але майже третина жінок не мають темпорально-сенсовної єдності, тобто жінки, що функціонують у сьогоденні, не пов’язують власне минуле і майбутнє.
Посилання
Абульханова К. А. Психология и сознание личности. Москва: Московский психолого-социальный институт, 1999. 224 с.
Акопов Г. В. Cоциальная пcихология образования. Москва: Московский психолого-социальный институт, 2000. 295 c.
Головаха Е. И., Кроник А. А. Пcихологичеcкое время личноcти. Москва: Cмыcл, 2008. 267 c.
Коган Л. Н. Цель и cмыcл жизни человека. Москва: Cмыcл, 1984. 197 с.
Кіреєва З. О., Мазурик В. М. Проектування життєвого шляху: наративний підхід. Теоретичні і прикладні проблеми пcихології. 2018. Т. 2, № 1(42). C. 371–380.
Нюттен Ж. Мотивация, действие и перспектива будущего. Москва: Смысл, 2004. 608 с.
Швалб Ю. М. Целеполагающее cознание (пcихологичеcкие модели и иccледования). Киев: Миллениум, 2003. 152 c.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).