РЕЦЕНЗІЯ на монографію Засєкіної Л., Засєкіна С., Шевчук О. «Психолінгвістичний підхід до травматичної пам’яті». Beau Bassin: LAP LAMBERT Academic Publishing, 2017. 244 с. ISBN 978–6133997486
Анотація
Складна травматична пам’ять — це, на жаль, один з очевидних психогенетичних спадків української нації, поряд з усіма нашими духовними надбаннями. Численні історичні перипетії, тривалі століття колоніального поневолення і фактичної відсутності власної державності супроводжувалися неминучим фізичним, психічним, психологічним, духовним гнобленням та знищенням мільйонів українців. І навіть здобуття наприкінці ХХ століття такої омріяної державної незалежності не вирішило всіх проблем і не дало змоги повною мірою досягти історично поставлених цілей. На зміну зовнішньому поневоленню прийшли численні кризи внутрішнього становлення молодої держави, що є наслідком цілої низки зовнішніх і внутрішніх чинників у їх переплетінні — політичних, економічних, релігійних. А декілька років тому до них додалася ще й така несподівана для миролюбного українства, проте така реальна і підступна війна, нав’язана чужими імперськими амбіціями. Отож, актуальність теми монографії, з одного боку, обумовлюється очевидно хронічною психотравматизацією української нації, як і низки інших націй по всьому світу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).