ВПЛИВ ХРОНІЧНОГО СОРОМУ НА САМОСТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1609.2017.3(45).135167Ключові слова:
самоставлення, сором, хронічний сором, сором’язливість, особистісні рисиАнотація
Стаття присвячена розгляду питань хронічного сорому та його впливу на самоставлення особистості. Хронічний сором розглядається як деструктивне почуття, що виникає внаслідок довготривалості сорому, та може переходити на рівень особистості. На основі аналізу літературних джерел виводиться концептуальна модель хронічного сорому, яка через емпіричну модель підтверджується завдяки результатам кореляційного аналізу. Самоставлення особистості визначається як сукупність ставлень, спрямованих людиною на саму себе, і має певну структуру. У висновках представлені результати дослідження впливу хронічного сорому на самоставлення особистості та його складові на основі результатів кореляційного і регресійного аналізів для групи осіб, у яких було діагностовано хронічний сором.Посилання
Izard, K. E. (1999). Psikhologiya emotsiy [Psychology of emotions]. SPb: Izdatelstvo «Piter» [in Russian].
Ilin, Ye. P. (2016). Psikhologiya sovesti: vina, styd, raskayanie [Psychology of Conscience: Wine, Shame, Repentance]. — SPb: Piter [in Russian].
Kolyshko, A. M. (2004). Psikhologiya samootnosheniya [Psychology of self-relation]. — Grodno: GrGU [in Russian].
Panteleev, S. R. (1991). Samootnoshenie kak emotsionalno-otsenochnaya sistema [Self-relation as an emotional-estimating system]. M. : Izd-vo Mosk. un-ta [in Russian].
Stolin, V. V. (1983). Samosoznanie lichnosti [Self-consciousness of personality]. M. : MGU [in Russian].
Yakobi, M. (2001). Styd i istoki samouvazheniya [The Shame and Origins of Self-esteem]. M. : Institut analiticheskoy psikhologii [in Russian].
Bradshaw, J. (1988). Healing the Shame that Binds You. USA: Health Communicatiosn Inc.
Lynd, H. M. (1999). On shame and the search for identity. NY: Routledge.
Modigliani, A. (1971). Embarrassment, facework and eye contact: Testing a theory of embarrassment. Journal of Personality and Social Psychology, 17(1), 15–24.
Pattison, S. (2003). Shame: Theory, Therapy, Theology. UK: Cambridge University Press.
Scheff, T. J. (2003). Shame in Self and Society. Symbolic Interaction, 26 (2), 239–262.
Tomkins, S. S. (1987) The Many Faces of Shame. Nathanson D. L. (Ed.). New York and London: Guilford Press.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.
Положення про конфіденційність
Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.