ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ КОНФЛІКТІВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СОЦІАЛЬНИХ ВІДНОСИН
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1609.2016.2%20(40).134501Ключові слова:
соціально-політичний конфлікт, руйнація, інтеграція, агресія, фрустрація, наслідки, структура конфлікту, трансформація, соціальні відносиниАнотація
Стаття присвячена аналізу психологічних особливостей соціально-політичних конфліктів в умовах трансформації соціальних відносин та їхніх впливів на особистість або на соціальну спільноту. В умовах розвою соціально-економічних, етнополітичних, світоглядно-духовних засад української держави, пошуку оптимальних моделей трансформації і розвитку українського суспільства особливого значення набувають пошуки інтеграційних виходів з конфліктних ситуацій як на рівні індивіда, так і на рівні суспільства. У соціально-політичному конфлікті психологічна складова є провідною, конфлікти між індивідами найчастіше засновані на емоціях і особистій неприязні, а міжгрупові конфлікти зазвичай носять безликий характер, хоча можливі і спалахи особистої неприязні.
Показано, що дезінтеграційні наслідки соціально-політичних конфліктів посилюють озлоблення, призводять до руйнувань, а інтеграційні визначають вихід зі скрутних ситуацій, приводять до розв’язання проблем, посилюють групову згуртованість.Посилання
Brushlinsky, A. V. (2006). Obshgaia psihologia [General psychology]. Moscow: Education.
Verenko, I. S. (2010). Konfliktologia [Conflictology]. Kiev: Naukova Dumka.
Gottsdanker, P. (2012). Osnovi psihologicheskogo eksperimenta [Bases of psychological experiment]. St. Petersburg: Peter.
Dobrovich, A. B. (2010). Vospitatelu o psihologii obschenia [To the educator about psychology of commonunication]. Minsk: Izd Minsk University Press.
Zdravomislov, A. G. (2004). Sociologia konflikta [Sociology of conflict]. Moscow: JSC «Aspect press».
Mushtuk О. Z. (2009). Politologia [Political science]. Kiev: Naukova Dumka.
Frolov S. S. (2013). Sociologia [Sociology]. St. Petersburg: Peter.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.
Положення про конфіденційність
Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.